WYPRAWKA SZKOLNA

28-07-2022

Kompletowanie wyprawki szkolnej to ważna część wakacji.

Robiąc listę potrzebnych rzeczy, dobrze jest współpracować z dzieckiem i czerpać energię ze wspólnie spędzanego czasu.

Podczas zakupów postarajmy się uszanować wybory naszego dziecka. Nawet jeśli z naszej perspektywy jaskraworóżowe zeszyty nie są najlepszym pomysłem to, dziecko powinno mieć wpływ na to, jakimi przedmiotami chce się otaczać. Bardzo umacnia to jego poczucie własnej wartości i kształtuje mocne, asertywne postawy.

Zaletą naszego sklepu jest to, że wielu rodziców będzie mogło pozwolić sobie na zakup produktów lepszej jakości w lepszej cenie.

Oto kilka wskazówek przy kompletowaniu wyprawki szkolnej:

Sprawdźmy czy szkoła, do której chodzi nasze dziecko, zagwarantuje uczniom wszystkie podręczniki oraz jakiej wielkości okładki będą na nie odpowiednie.

                Prawidłowo dobrany Tornister/plecak to po pierwsze wygoda a po drugie zdrowe i proste plecy. Ważna jest odpowiednia sztywność, długość i szerokość szelek. Należy zwrócić uwagę na: wagę, wzrost i wiek naszego ucznia. Poza książkami musi się tam zmieścić również piórnik, pojemnik na drugie śniadanie oraz butelka wody czy bidon.

                W zależności od wieku ucznia będą potrzebne również inne akcesoria szkolne takie jak :

Zeszyty (linia, kratka, gładki, A4, A5, od 16 do 94 kartek a w niektórych wypadkach nawet 500)

Bloki  (techniczny, rysunkowy, kolorowy, A4 lub A3)

Przybory matematyczne (linijka, ekierka, cyrkiel, kątomierz, patyczki do liczenia, liczydło czy kalkulator)

Przybory plastyczne ( kredki, flamastry, klej, papier kolorowy, plastelina, modelina, farby plakatowe czy akwarelowe)

Akcesoria do pisania i szkicowania ( ołówki tradycyjne o różnej twardości, ołówek automatyczny, gumka do mazania, pióro do pisania, długopis tradycyjny lub wymazywalny)

Przed zakupem dowiedzmy się jakie będzie zapotrzebowanie ucznia w danej klasie . Większość szkół podaje rozpiskę rzeczy potrzebnych w danym roku.